تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  دیتابیس جدید قابل جستجوی اتحادیه اروپا شامل 300 نانومواد است که به مرجع داده های خطر ارتباط داده شده اند.

  تاریخ : 1398/05/02 تعداد بازدید : 659

  در سایت رصدخانه نانومواد اتحادیه اروپا(EUON) ، ابزار جستجوی جدیدی برای نانومواد منتشر شده است. این ابزار تنظیم کنندگان را قادر می سازد تا دید بهتری از اطلاعات موجود داشته باشند و همچنین امکان دسترسی به اطلاعات ایمنی مواد شیمیایی را به مصرف کنندگان می دهد.

  این ابزار داده های ارسال شده توسط شرکت ها در فرم ثبت نام REACH، داده های جمع آوری شده در مورد نانومواد که با رعایت قوانین به عنوان مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی استفاده می شوند و داده های ملی عمومی موجود بلژیک و فرانسه در مورد نانومواد را با هم ترکیب می کند.

   

  ابزار جستجوی EUON داده ها را از این منابع در یک محل گردآوری می کند و به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی نانوموادی که در بازار اتحادیه اروپا هستند را جستجو کنند. برای اولین بار نتایج جستجو به دیتابیس ECHA برای مواد شیمیایی ثبت شده در اتحادیه اروپا ارتباط داده شده اند. اطلاعات خلاصه شده مربوط به مواد و خواص آن ها و همچنین داده های جامع ایمنی و مشخصه یابی به  آسانی قابل یافتن هستند.

   

  زمینه

  در حالی که بیش از 300 نانومواد در بازار اروپا وجود دارد، 37 نانوماده با فرم ثبت نام reach موجود پوشش داده شده اند. اطلاعات لازم reach با تعهدات صریح برای نانوموادی که در اروپا ساخته یا به آن وارد می شوند، سال گذشته مورد تجدید نظر قرار گرفتند. الزامات جدید در ژانویه 2020 به اجرا در می آیند و اطلاعات بیشتری در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

   

  هدف EUON افزایش شفافیت اطلاعات در دسترس عموم در مورد ایمنی و بازارهای نانومواد در اروپا است. هدف کلیدی این رصد ایجاد یک فروشگاه تک مرحله ای برای اطلاعات است، جایی که شهروندان و سهامداران شامل گروه های مردم نهاد، صنعت، و تنظیم کنندگان می توانند به راحتی اطلاعات قابل دسترس و مرتبط با ایمنی نانومواد در بازار اروپا را پیدا کنند.

   

  این ابزار را می توانید اینجا ببینید.