تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  برگزاری اولین دوره تخصصی تدوین استاندارد با حضور فعالان این حوزه

  تاریخ : 1397/08/01 تعداد بازدید : 418

  اولین دوره تخصصی تدوین استاندارد در تاریخ 29/7/97 از ساعت 8 الی 15 توسط کارگروه استاندارد و ایمنی با همکاری سازمان استاندارد ایران در محل ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار گردید.

  در این دوره حدود 60 نفر از فعالان تدوین استاندارد شامل اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های تهران ، صنعتی شریف ، بهشتی ، علم و صنعت ، علوم و تحقیقات  ، شرکت‌های فعال در حوزه پلیمر ، فیلتر وماسک نانویی ، رنگ ، نساجی ، بازرسی و ارزیابی محصولات، تولید و مشخصه یابی و آنالیز، شبکه آزمایشگاهی و... حضور داشتند.

  در ابتدای دوره خانم اسلامی‌پور کارشناس کارگروه استاندارد و ایمنی ضمن خوشامدگویی به شرح فعالیت‌های این کمیته در سال‌های اخیر پرداختند و خواستار همکاری بیشتر مدعوین با این کارگروه در راستای تدوین استاندارد گشتند.

   

   

  شایان ذکر است با تلاش‌های کارگروه استاندارد و ایمنی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تاکنون  87 استاندارد ملی و 4 استاندارد بین المللی در حوزه فناوری نانو تدوین شده است. که براساس این تعداد طبق آمار مطرح شده در استت نانو ایران جایگاه دوم را بعد از روسیه در بحث تدوین استاندارد دارا می باشد. همچنین این کارگروه در حال حاضر درحوزه استانداردسازی شامل استانداردهای ملی ، پژوهش محور ، بین الملل و نانو مترولوژی ، شبکه ایمنی و نانو نماد در حال فعالیت می‌باشد.

  مدرسان این دوره آقای مهندس گلستانی و خانم دکتر مصطفوی و خانم مهندس شاهرخ به عنوان نمایندگان سازمان استاندارد در این دوره حضور داشتند. همچنین خانم مهندس سیفی نیز در این جلسه توضیحاتی را در راستای فعالیت ایزو و بقیه سازمان‌های بین المللی فعال در استاندارد سازی ارائه فرمودند.

   

   

  لازم به ذکر است با توجه به اطلاع رسانی که اخیرا از طرف سازمان استاندارد ملی صورت گرفته است فقط افرادی که گواهی حضور در این دوره را دریافت نموده اند به عنوان دبیر، اجازه تدوین استاندارد را خواهند داشت.