تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  تجهیز پایگاه نظارتی نانومواد اتحادیه اروپا به دو ابزار جستجو

  تاریخ : 1397/05/08 تعداد بازدید : 328

  سازمان نظارت نانومواد اتحادیه اروپا (EUON)، دو پایگاه اطلاعاتی با قابلیت جستجو ارائه داده است،

  پایگاه NanoData که یک پایگاه اطلاعاتی در زمینه علوم و فناوری نانو می باشد و پایگاه eNanoMapper که در زمینه ارائه اطلاعات ایمنی کمک می کند.

  در وبسایت این سازمان، در مورد نانومواد موجود در اتحادیه اروپا، نحوه استفاده از آنها در بخش های مختلف مانند مواد غذایی، پزشکی ، تحقیقات زیست محیطی و محیطهای کاری اطلاعات جدید به 23 زبان اروپایی ارائه شده است.

  این دو پایگاه اطلاعاتی از طریق سازمان EUON قابل دسترسی است.

  ·        پایگاه NanoData

  شامل اطلاعات محصولات مختلف، پروژه های تحقیقاتی، نشریات، شرکت ها و اختراعات می باشد و از طریق ارائه نمودارها و جدول ها به تصویرسازی داده ها می پردازد. همچنین می توان این داده ها را با توجه به موقعیت مکانی فیلتر کرد. این بانک اطلاعاتی می تواند برای تشخیص محصولات نانو به مصرف کنندگان کمک کند.

  ·        پایگاه eNanoMapper

  این پایگاه یکی از بزرگترین منابع اطلاعاتی در مورد خواص سمیت زایی نانومواد است. این داده ها از چندین پروژه تحقیقاتی از جمله پروژه NanoREG حاصل شده است و می تواند مورد استفاده افراد علاقمند به درک سمیت نانومواد خاص قرار بگیرد.

  علاوه بر این، صفحه اصلی سازمان EUON نیز مجدداً طراحی شده و شامل اخبار بین المللی جدید نانومواد و نانوفناوری می باشد.

  پیش زمینه سازمان EUON

  هدف این سازمان اطلاع رسانی دوباره نانومواد موجود در سطح اتحادیه اروپا می باشد. این سازمان به سیاستگذاران، صنایع و مصرف کنندگان در مورد ایمنی، نوآوری، تحقیقات و استفاده از نانومواد اطلاعات می دهد.