تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  اطلاع رسانی آژانس مواد شیمیایی اروپا در مورد مواد شیمیایی و نانومواد

  تاریخ : 1397/01/26 تعداد بازدید : 270

  آژانس مواد شیمیایی اروپا (ECHA) وبسایت جدیدی برای اطلاع رسانی در مورد مزایا و همچنین خطرات استفاده از مواد شیمیایی در زندگی روزمره ایجاد کرده است.

  امروزه مصرف کنندگان اروپایی نگران خطرات احتمالی ناشی از مواد شیمیایی در زندگی روزمره خود هستند. طبق نظرسنجی سال 2016 که در آن 28000  نفر از 28 کشور اروپایی شرکت داشتند،  %65 افراد نگران وجود مواد شیمیایی خطرناک بودند.

  در این راستا، آژانس ECHA با راه اندازی وبسایت " مواد شیمیایی در زندگی ما" در این زمینه اطلاع رسانی می کند. این وبسایت به 23 زبان اروپایی قابل دسترسی است و اطلاعات مفیدی در مورد مزایا و خطرات استفاده از مواد شیمیایی و قوانین اتحادیه اروپا برای حفاظت مصرف کنندگان ارائه می دهد.

  این وبسایت دارای بخشی برای اخبار موضوعی است و به پایگاه مواد شیمیایی آژانس ECHA که بزرگترین پایگاه اطلاعاتی در این زمینه است، متصل است. همچنین کاربران می توانند به قوانین نظارتی اروپا برای نانومواد نیز دسترسی داشته باشند.

  علاوه بر این، مقالات متعددی درباره نانومواد مربوط به سلامت، محیط کار و محصولات مصرفی شامل نانو نیز ارائه شده است. کاربران می توانند وارد یک محیط شبیه سازی شده سه بعدی شوند که نشان می دهد نانومواد در کجا و چگونه در زندگی ما مورد استفاده قرار می گیرند.