تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  ادامه همکاری کمیسیون ایمنی مصرف کنندگان آمریکا با سازمان های دولتی برای بررسی موارد بهداشتی و ایمنی نانومواد

  تاریخ : 1396/12/26 تعداد بازدید : 239

  کمیسیون ایمنی مصرف کنندگان ایالات متحده (CPSC) گزارش عملکرد مالی سال 2017 را منتشر کرد. طبق این گزارش، در این سال مالی، این کمیسیون طبق هدف علمی خود که انجام هفت پروژه تحقیقاتی در زمینه سلامت محیط زیست و ایمنی نانومواد بوده است، پیش رفته است.

  این فعالیت ها باعث افزایش آگاهی مصرف کنندگان محصولات حاوی نانومواد و بهبود روش های اندازه گیری میزان انتشار نانومواد از محصولات مصرفی می شود. طبق این گزارش، برای پیشرفت و توسعه فناوری نانو، کمیسیون CPSC با مؤسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا (NIST)، سازمان ملی نانو تکنولوژی (NNCO) و سازمان ملی بهداشت و سلامت شغلی (NIOSH) همکاری داشته است.

  همکاری کمیسیون CPSC با موسسه NIST:

  این همکاری با هدف ارزیابی انتشار نانومواد و با استفاده از نمونه های گرد و غبار جمع­آوری شده از واحدهای توسعه شهری (HVD)، انتشار نانومواد از محصولات مصرفی و همچنین اعتبارسنجی آزمون های سنجش نانومواد انجام شده است.

  همکاری کمیسیون CPSC با موسسه NNCO:

  این همکاری با هدف برگزاری کارگاه آموزشی تعیین چالش های علمی و روش های اندازه گیری انتشار نانومواد مهندسی شده از محصولات تولید شده انجام شده است. این کارگاه بر وضعیت علمی و ابزار و روش های موجود برای تعیین و اندازه گیری نانومواد موجود در محصولات، پتانسیل انتشار آنها و میزان تماس افراد با این مواد تمرکز دارد.

  همکاری کمیسیون CPSC با موسسه NIOSH:

  در فاز اول این همکاری که اخیراً صورت گرفته است موارد زیر بررسی شده است:

  نحوه تولید، ویژگی و تجزیه ذرات، دوزیمتری آزمایشگاهی برون سلولی، سم شناسی برون سلولی، ارزیابی خطرات قلبی و عروقی و تنفسی.

  در فاز دوم این همکاری که در سال 2017 انجام شد، پیامدهای بهداشت و ایمنی نانومواد مواد مهندسی شده آزاد شده از محصولات در هنگام استفاده مصرف کنندگان، بررسی شد.

  طبق این گزارش، کمیسیون CPSC در سال 2018 نیز با همکاری سایر سازماهای دولتی به بررسی مسائل بهداشتی و ایمنی محیط زیستی ادامه خواهد داد.