تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  انتشار گزارش مرتبط با خطرات استفاده از نانومواد در صنایع ساختمانی، توسط سازمان بین المللی ایمنی و بهداشت شغلی

  تاریخ : 1396/11/06 تعداد بازدید : 264
  گزارش جدیدی با عنوان "فناوری نانو در صنعت ساختمان" توسط سازمان ایمنی و بهداشت شغلی (IOSH) منتشر شده است. هدف از این پژوهش که توسط محققان دانشگاه Loghbrough انگلیس انجام شده، جمع آوری اطلاعات مرتبط با نانومواد مورد استفاده در صنایع ساختمانی، بررسی خطرهای احتمالی در آزمایشگاه ها و ارائه راهنمایی های لازم به تولید کنندگان نانومواد و افراد مشغول در این صنعت می  باشد.
  این گزارش شامل قوانین فعلی نانو مواد، مرور مقالات دانشگاهی و صنعتی، مصاحبه با کارکنان صنعت نانو و اطلاعات نانومحصولات در دسترس می باشد. این اطلاعات که از منابع مختلف جمع آوری شده در این گزارش به صورت ترکیبی بیان شده است تا تصویر کاملی از وضعیت فعلی نانومواد در محیط های مختلف ارائه دهد.
  علاوه بر این گزارش، یک دستورالعمل مکمل با عنوان "راهنمای صنعتی" برای طراحان، مدیران پروژه، پیمارنکاران، مهندسان، تولیدکنندگان، محققان بهداشت و ایمنی ساختمان تهیه شده است.
  همچنین، یک گزارش آزمایشگاهی با عنوان " شناسایی نانومواد و ارزیابی انتشار نانوذرات" نیز منتشر شده است. این گزارش شامل ویژگی های نانوذرات انتشار یافته از سطوح شکسته شده و از کامپوزیت های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز است.