تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  تمدید قانون کنترل مواد سمی بخش 8 (الف) مربوط به مواد در مقیاس نانو، توسط سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده

  تاریخ : 1396/03/20 تعداد بازدید : 306
  سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده (EPA) طی یک فراخوان ثبت فدرالی اعلام کرد که تاریخ قانون کنترل مواد سمی (TSCA) بند 8 (الف) که الزامات تهیه گزارش را بیان می¬کند، تمدید شده و از تاریخ 12 مه 2017 به 14 آگوست 2017 تغییر کرده است.
  به اعلام EPA، طبق بند (1) (ب) 553 از قانون روش اجرایی (APA)، این سازمان اجازه دارد در مواردی بدون نظرسنجی عمومی، قوانین را به مرحله اجرا بگذارد. ازجمله این موارد زمانی است که اعلان و اقدامات عمومی بعدی آن غیرعملی، غیرضروری و در تضاد با منافع عمومی باشد. طبق بند (3) (د) 553، در صورتی که توجیه مناسبی برای عدم اعلان عمومی موجود باشد، تاریخ اجرای قانون مورد نظر می¬تواند کمتر از 30 روز باشد.
  طبق اظهارات EPA ، به علت پیچیدگی الزامات قانون تهیه گزارش و تعلیق فوری تاریخ اجرای الزامات تهیه گزارش، امکان اجرای این قانون 30 روز بعد از اعلان عمومی و امکان نظرسنجی در مورد تمدید تاریخ قانون وجود ندارد.
  EPA اضافه کرد، منافع عمومی نیز در نظر گرفته شده است و گزارش کامل و دقیقی تهیه شده که تا حد زیادی با انتشار دستورالعمل راهنما تسهیل خواهد شد.
  EPA اعلام کرد نهایتاً برای تمدید تاریخ این قانون بدون نیاز به اعلان و نظرسنجی عمومی دلیل مناسبی پیدا خواهد کرد.
  http://www.safenano.org/news/news-articles/epa-delays-effective-date-of-tsca-section-8(a)-rule-concerning-nanoscale-materials/" target="_blank"> منبع : www.safenano.org