تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  انتشار چارچوب "نانوقانون" برای ارزیابی ایمنی نانومواد توسط مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا

  تاریخ : 1396/03/20 تعداد بازدید : 215
  مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا(JRC) گزارشی در حیطه سیاستگذاری با عنوان "چارچوب "نانوقانون" برای آنالیز ایمنی نانومواد" منتشر کرده است. این گزارش جامع نتیجه کار بر روی پروژه " نانوقانون، به عنوان رویکردمشترک اروپا برای سنجش نانومواد طبق مقررات" می‌باشد که بودجه آن توسط هفتمین چارچوب برنامه اتحادیه اروپا تأمین می شود.
  چارچوب" نانوقانون"، شامل طرح پیشنهادی ایجاد مفهوم مشترکی برای ارزیابی سلامت و ایمنی محیط زیستی (EHS) نانومواد (NMs)، تحت چارچوب فعلی قانون¬گذاری اروپا و با تمرکز بر مقررات REACH 1407/206 می باشد. همچنین، می‌توان از این چارچوب در مذاکرات مرتبط با "نیاز به تسهیل اجرای مقررات REACH برای نانومواد" استفاده کرد.
  این چارچوب به بیان پیشرفت های حاصل شده می‌پردازد. همچنین سنجش و صحه گذاری سه روش نوگرایانه شامل طراحی ایمن، آنالیز چرخه عمر و روش مختص نانو برای اولویت بندی و ارزیابی ریسک محیط زیستی EHS، را بررسی می‌کند.
  به اعتقاد مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا که در پروژه " نانوقانون" همکاری دارد، چارچوب پیشنهادی برای کارشناسان علمی و مقامات نظارتی و صنایع کاربرد دارد.
  با استفاده از نتایج این گزارش، برای کنفرانس مشترک پروسیف و OECD که 20 نوامبر تا 2 دسامبر 2016 در پاریس برگزار شد مقاله ای تحلیلی “discussion paper” تهیه شد. از این گزارش برای تهیه برگ سفید وظایف پروسیف که در ماه مه 2017 منتشر می شود نیز استفاده شده است.