تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  نشست مشترک ستاد توسعه فناوری نانو با سازمان حفاظت از محیط زیست

  تاریخ : 1396/02/14 تعداد بازدید : 474
  نشست مشترک ستاد توسعه فناوری نانو با سازمان حفاظت از محیط زیست با حضور کارشناسان و مدیرانی از این ستاد و سازمان در روز دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396، در محل سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار گردید. این نشست با سخنرانی جناب آقای دکتر بیت اللهی، رئیس کارگروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو، با عنوان معرفی سیاست ها، برنامه ها و دستاوردهای فناوری نانو در کشور آغاز شد. دکتر بیت اللهی با اشاره به پیشرفت جامعه در شناخت توانمندی های نانو و به رسمیت شناخته شدن ایران به عنوان یکی از پیشگامان در این زمینه، فعالیت های ستاد توسعه فناوری نانو و چشم اندازهای پیش روی آن را تشریح کرد. همچنین ایشان با اشاره به پتانسیل و کاربردهای فناوری نانو در حوزه محیط زیست، از محصولاتی که تا کنون در این حوزه تولید شده نام برد و پیشنهاد تشکیل کمیته فناوری نانو در سازمان حفاظت از محیط زیست را مطرح نمود.
  در ادامه جناب آقای دکتر قاضی خوانساری، رئیس شبکه ایمنی نانو، به معرفی شبکه ایمنی نانو و فعالیت های آن پرداخت و از اهمیت و ضرورت توجه به ایمنی فناوری نانو در تصمیم گیری های کلان کشور سخن گفت. ایشان همچنین تصریح نمود که ایجاد کمیته فناوری نانو در سازمان محیط زیست یک ضرورت است که تا کنون وقفه طولانی در تحقق این امر ایجاد شده است.
  سپس آقای دکتر مدبری، عضو هیئت علمی دانشکاه تهران، سخنرانی خود را با موضوع فناوری نانو در محیط زیست ایراد نمود و آقای دکتر کوهی، دبیر کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی، به کاربرد نانو مواد در کشاورزی و دامپزشکی و احتمال آلایندگی های زیست محیطی پرداخت.
  در پایان مدیران ارشد سازمان محیط زیست ضمن تاکید بر اهمیت توجه به کاربردهای فناوری نانو و جنبه های ایمنی آن در حوزه محیط زیست، بر ضرورت توسعه هرچه بیشتر همکاری های مشترک این سازمان با ستاد توسعه فناوری نانو اشاره نمودند.


  filereader.php?p1=main_550a141f12de6341ffilereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636