تقویم رویداد ها

  لیست رویداد ها

  متن خبر

  تقدیر از کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو به عنوان کمیته فنی متناظر نمونه و برتر در سطح ملی، در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد

  تاریخ : 1395/07/27 تعداد بازدید : 486
  در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد، از کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو تقدیر به عمل آمد. در این مراسم کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو، از میان 133 کمیته فنی متناظر موجود در سطح کشور، به عنوان کمیته فنی نمونه و برتر در سطح ملی برگزیده و معرفی گردید.
  از سال 1385 تاکنون، ستاد توسعه فناوری نانو از سوی سازمان ملی استاندارد، مسئولیت اداره دبیرخانه کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو را برعهده گرفته است. این کمیته تاکنون 42 استاندارد ملی و 3 استاندارد بین المللی (ایزو) را تدوین نموده است و هم اکنون 18 استاندارد ملی و 3 استاندارد بین المللی را در دست تدوین دارد. در نتیجه فعالیت های پیگیر این کمیته در سازمان ایزو، هم اکنون ایران به عنوان یکی از کشورهای فعال در زمینه تدوین استانداردهای فناوری نانو در سطح جهان شناخته می شود. در سال گذشته نیز در همین مراسم از ستاد توسعه فناوری نانو به عنوان واحد تدوینگر نمونه استاندارد، تقدیر به عمل آمد.
  لازم به ذکر است مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد، هر سال مقارن با روز جهانی استاندارد، توسط سازمان ملی استاندارد و با حضور معاونین و وزرای دولتی، نمایندگان مجلس و علاقمندان و دست اندرکاران حوزه استاندارد از سازمان ملی استاندارد، صنایع و آزمایشگاه ها برگزار می گردد. همه ساله در این مراسم، علاوه بر ارائه گزارش عملکرد سازمان ملی استاندارد، موانع و چالش‌های پیش روی توسعه استاندارد در کشور بحث و بررسی می‌شود و از واحدهای نمونه کشور در حوزه استانداردسازی تقدیر به عمل می‌آید.
  مراسم امسال گرامیداشت روز جهانی استاندارد نیز با شعار "استانداردها اعتمادسازند"، صبح روز دوشنبه 26 مهر در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر دادگستری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات و صنعتگران و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد. در این مراسم سرکارخانم پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد، حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری، دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور و دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند. در پایان این مراسم به واحدهای تولیدی و خدماتی نمونه ملی تندیس و به واحدهای برگزیده لوح تقدیر اهدا شد.